EXPOZIȚIA DE CARITATE „FOR UKRAINE” / 4-14 APRILIE

Expoziție inedită de pictura, cu licitare, realizată de pictori refugiați din Ucraina și artiști plastici ucraineni, stabiliți cu traiul in Republica Moldova.

Picturile sunt disponibile spre vizionare la Muzeul Național de Istorie a Moldovei in perioada 4 - 14 aprilie 2022.

Fiecare pictura poate fi achiziționata printr-o donație către artist, indicată pe cartolina de lângă pictura, iar toți banii extra sunt considerați donație pentru poporul Ucrainean in cadrul proiectului Hospices of Hope Moldova si Ambasada Ucrainei la Chisinau “For Ukraine”.

Fondurile colectate in urma proiectului vor fi publicate in data de 20 aprilie 2022 pe website-ul www.hospicesofhope.md și vor fi direcționați către centrul „OHMATDET” din Kiev, care oferă asistență medicală specializată pentru copii.

CATALOG PENTRU LICITAȚIE